TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Vánoční běžecký pozdrav

Na tradiční vánoční běh do Znojma vyrazila 25.12. jako vždy početná skupina našich mladých závodníků vedená zkušenými trenéry, kteří zvládli i roli řidičů a běžců. V hlavním silničním závodě na trati 10,6 km startovalo 200 závodníků. Závod je součástí Znojemského běžeckého poháru. Provázelo ho nádherné slunečné počasí a jako vždy báječná atmosféra na trati i v cíli včetně neobvyklých občerstvovacích stanic a bohaté tomboly. Pro dorostence a juniory z tréninkové skupiny Jiřího Březny je závod testem, jak pokročili během podzimní běžecké přípravy.

A tady se hned několikrát přepisovali oddílové historické tabulky na tomto běhu. Vynikající výkon předvedl Tomáš Kříž (38:07), který si vylepšil osobní rekord na této trati o více než 1,5 minuty. Zvítězil mezi dorostenci a celkově doběhl na 4. místě. Poprvé si závod vyzkoušela i Nikola Procházková a skončila mezi ženami časem 46:34 na 3. místě. Na 4. místě doběhla Radka Březnová (47:52) a na 9. místě Klára Březnová (50:09). Celkem startovalo 41 žen.
     Trenéři vše hlídali "zezadu" - na 17. místě v kategorii 40-49 skončil Dušan Procházka (48:01) a na 14. místě v kategorii 50-59 Jiří Března (55:22). Závod běžel výborně i bývalý vynikající triatlonista našeho oddílu (účastník juniorského ME) Vítězslav Kučera v čase 40:59.

Historická tabulka nejlepších výkonů triatlonistů Spartaku na Vánočním běhu ve Znojmě (10,6 km) :

muži : 1) Kříž Tomáš (2000)                   38:07  (2017)
             2) Trutna Jan  (1999)                 40:00  (2015)
             3) Března Jiří  (1966)                 40:45  (1992)
             4) Filip Robin  (1996)                  41:49  (2014)
             5) Kučera Vítězslav  (1993)       41:53  (2010)
             6) Dokulil Lukáš  (1991)             42:05 (2008)
             7) Mejzlík Petr  (1959)               44:19 (1994)
             8) Roth Adam  (1998)                 44:33 (2015)
             9) Kratochvíl Petr  (1996)         45:13  (2014)
            10) Ždímal Zdeněk  (1957)         46:01  (1998)