Tomáš Kříž na ME v nizozemském Weerthu

Ve stejném víkendu (1-2.6.2019), kdy proběhl třebíčský triatlon, startoval na mistrovství Evropy v nizozemském Weerthu juniorský reprezentant Tomáš Kříž.

Závodilo se standardních tratích 750 metrů plavání, 20 km kolo a 5 km běh a druhý den byla na programu štafeta. Na startu juniorského závodu se postavilo 66 závodníků. Tomáš po kolizi na plavání vyplaval až kolem 50. místa a zařadil se do druhého cyklistického balíku. Trať cyklistiky byla rovinatá a velice rychlá (Tomáš ji zvládl v čase 24:47), takže nebyla možnost se v pořadí nijak výrazně posunout. V běhu se Tomáš dostal na celkové 40. místo v čase 52:17 a závod hodnotil jako nepříliš vydařený.

Zvítězil Francouz Paul Georgenthum časem 49:04, z českých reprezentantů byl před Tomášem Radim Grebík v čase 50:12 na 15. místě. V nedělním závodě štafet byl Tomáš finišmanem. Štafeta se ale od počátku pohybovala na jednom z posledních míst a nakonec byla před poslední běžeckou částí rozhodčími ze závodu stažena.