Mitisková těsně pod stupni vítězů

Český pohár žactva v triatlonu pokračoval v neděli 26. července v okolí písníku Hrádek nedaleko Pardubic třetím závodem. Michaela Mitisková z oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč v kategorii žákyň 14-15 let po třetím místě v Račicích tentokrát zaostala na trati 0,4-9-3km za stejným umístěním o pouhých 5 vteřin. V téže kategorii obsadila Šárka Kratochvílová 16té místo. Ve stejné kat.žáků byl Matěj Března na 9.místě, Jakub Auf 17náctý a Marek Kratochvíl 19náctý.
     Mezi žáky 10-11let na trati 0,1-2-1km Byl na 6.místě Matyáš Večeřa a 19tý Jakub Auf. Mezi dívkami byla Zuzana Mezlíková jedenáctá. V kat. 12-13let měl oddíl nejpočetnější zastoupení. Mezi chlapci byli Daniel Oborný a Jan Voda na 21 resp.na 34. místě. Mezi dívkami má za sebou úspěšné vystoupení Lucie Mitisková, která obsadila 6.místo. Za ní dokončily závod Nela Bednářová /15./, Tereza Coufalová /19./ a Nikola Vodová/24./.
     Těmto závodům ČP žactva předcházel v dopoledních hodinách tradiční Pardubický triatlon dospělých na tratích 0,6-26-7 km. I zde měl oddíl triatlonu zastoupení. V kat. mužů 40-49 let byl na 24.místě Dušan Procházka /1:30,29h/. Mezi muži nad 60let obsadil Petr Mejzlík 2.místo /1:39,43h/. A nejúspěšnější byla Nikola Procházková, která doběhla celkově mezi ženami na 4.místě /1:27,35h/ a mezi juniorkami 18-19 let zvítězila.