Bigman 2013 v Praze

V pátek vítězně, v sobotu o stupínek níže

V pátek a v sobotu 5. a 6. července se uskutečnil v Praze 7. ročník tohoto náročného triatlonového klání.
Páteční horský triatlon o objemech 1 - 27 - 5 km byl první částí kombinace se 48 závodníky ze 6 států. Start závodu byl ve 14 hodin. Svoji pátou účast zaznamenal Petr Mejzlík z TJ Spartaku Třebíč a časem 2:17,26 h zvítězil v kat. M50+ před St. Cibulkou a P.Barnesem ze Skotska. Zvítězil V.Holub za 1:32,44 h.
Následující den byl odstartován v 7 h ráno druhý závod. Nesl název Český železný muž /3,8 - 180 -42,2 km-tzv. IRONMAN/. Plavání vzhledem k silnému proudu a teplotě vody /17 st./ bylo zkráceno na 2,5 km. Cyklistická část vedla po zcela uzavřené části dálnice v 9 okruzích po 20 km z Malé Chuchle na "Cukrák" a zpět. A závěrečný maraton byl situován do 9 okruhů podél Vltavy. Na start se postavilo 59 závodníků ze 17 států. /Ne každý startoval v obou závodech/. P.Mejzlík dokončil závod v čase 12:28,41 h na 4. místě ve své kategorii. A v součtu s pátečním výsledkem to znamenalo 2. místo v závodu Bigman /14:46,07 h/. Vítězem IRONMANa i Bigmana se již po sedmé stal Petr Vabroušek časy 8:15,38 h resp. 10:02,28 h.