Brabcová, Procházková a Mejzlík s tituly a medailemi z MČR v triatlonu

V sobotu 28. srpna se uskutečnilo v rámci závodu INTERTECH TRIATHLON SUPERPRESTIGE Brno Mistrovství ČR dospělých kategorií ve sprint triatlonu. Okolí Brněnské přehrady, kde se závod tradičně koná, přivítalo na startu téměř stovku uchazečů o mistrovské medaile. Na náročném zvlněném profilu, kde hlavně ženám znepříjemnila závod průtrž mračen, se prezentovali též závodníci oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč. A na trati o objemech 0,75-20-5 km se jim dařilo velice dobře.
      Mezi muži 40-49let obsadil 5.místo Miroslav Gottlieb /1:08,24h/, Milan Procházka v kat.50-59 let obsadil 4. místo /1:17,55h/ a v kat. nad 60 let se mistrem ČR stal Petr Mejzlík /1:21,30h/.
      Mezi ženami si v kat.40-49 let doběhla zaslouženě pro bronzovou medaili Vendula Procházková. A v soutěži klubů obsadil TJ Spartak Třebíč výborné 3. místo.
     Součástí tohoto závodu byl závod Českého poháru dorostenců a juniorů /mistrovský závod budou mít za 2 týdny v Karlových Varech/. I zde jsme měli své zastoupení. Mezi dorostenkami 16-17 let podala výborný výkon a přemožitelku nenašla Michaela Mitisková a zvítězila časem 1:09,33h. Ve stejné kategorii se na 10.místě mezi dorostenci v čase 1:06,59 h umístil Matěj Března.
     Ve stejném termínu se konalo na Pilské nádrži u Žďáru nad Sázavou Mistrovství ČR jednotlivců ve středním triatlonu. Na start se postavilo na 130 závodníků včetně Milady Brabcové z TJ Spartaku Třebíč. Ta si po velmi dobrém výkonu na trati 1,9-90-21,1 km mezi ženami 45-49let doběhla pro titul mistryně ČR.