TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Bronz Michaely Mitiskové z Mistrovství ČR

Jižní Čechy přivítaly jednu z největších akcí letošní triatlonové sezony. V neděli 29. července se při jubilejním 35. ročníku Velké ceny Tábora bojovalo o české tituly ve sprintu a body do Českého poháru v olympijském triatlonu, o body do evropského poháru juniorů a také o žákovské i akademické tituly.

Nejdříve si to v dopoledním programu "rozdali" žáci o tituly mistrů ČR. Své zastoupení na startu měl oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč. Na trati 0,1-2-1km byla desátá Julie Filová. 14-15ti letí žáci měli distanci 0,3-7-3,3km a Jan Caha a Adam Trojan se seřadili na 17.resp.18. místě. Nejvěšího úspěchu však dosáhla v kat.12-13letých žáků Michaela Mitisková, která na trati 0,3-7-1,7km dosáhla na bronzovou medaili za 3.místo. Čtrnáctá byla Šárka Kratochvílová a mezi žáky této kategorie obsadil 11.místo Jakub Auf a 20.místo Adam Fila.

V pozdním odpoledni na elitní závodníky čekaly distance sprintu. Po 750 m plavání v rybníce Jordán následoval výběh do depa na náměstí T.G. Masaryka. Při 20km cyklistice absolvovali závodníci čtyři technicky náročné okruhy. Tři běžecké okruhy po 1,7km pak vedly po mírně zvlněné trati. V kat. 50-59let obsadil Petr Mejzlík 4.místo /58.celkově/. Mistrem ČR se stal František Linduška. Závodník TCV Jindřichův Hradec zvítězil v čase 59:30 min.

Dalším vrcholem táborského programu byl závod evropského poháru juniorů s velmi kvalitně obsazeným startovním polem. Odstartoval v pravé poledne. Díky vysoké mezinárodní prestiži byl dokonce poprvé ve své historii zařazen na oficiální seznam Významných sportovní akcí ČR.

V Táboře se představil z třebíčského oddílu v reprezentaci ČR Tomáš Kříž. Mezi 75 závodníky z evropských triatlonových velmocí , ale také např. z Nového Zélandu či Austrálie obsadil velmi solidní 26. místo v čase 1:01,37 h. Zvítězil portugalský triatlonista Ricardo Batista v čase 58:06 h.