Český pohár v aquatlonu 2013

Opět na bedně!!!

Po loňském historickém vítězství v ČP v zimním triatlonu a letošním 3. místě se třebíčský triatlon opět prosadil v celkovém hodnocení Českého poháru. Tentokrát v disciplíně aquatlon /kombinace plavání a běhu v objemech od 100 m po 1500m plavání a 1-10 km běhu-dle věku/. V konkurenci 35 bodujících klubů ČR obsadili skvělé 2. místo. O tento úspěch se zasloužili Adam a Kateřina Cahovi, Klára a Eliška Malouškovi, Jan Trutna, Radka Březnová a Petr Mejzlík.

Celý seriál probíhal formou 6 závodů od března do května a na každém závodě bodovali 3 nejúspěšnější členové zúčastněných oddílů. Vše začalo v Č.Budějovicích, následoval Zlín, Praha, Liberec, Jablonec a Rychnov nad Kněžnou. Umístění závodníků z TJ Spartaku Třebíč, oddílu triatlonu v jednotlivých závodech svých kategorií bylo následující: děti do 8 let: Adam Caha /3.,1.,4.,1.,1.,1./, Kateřina Cahová /1.,1.,2.,1.,1.,2./, Eliška Maloušková /4.,-,5.,-,-,-/, st.žáci/kyně: Radka Březnová /-, 3.,6.,3., - ,9./, Klára Maloušková /6.,2.,7.,5.,-,8./, Jan Trutna /-, 2.,-,-,7.,5./ a M50: Petr Mejzlík /5.,2.,-,-,-,6./.

Výše uvedené výsledky se také projevily na celkovém hodnocení ČP jednotlivců pro rok 2013. Vzhledem k tomu, že spousta závodníků všech kategorií bere tento seriál ČP jako velice vhodnou přípravu na letní triatlonovou sezónu, přesahuje počet startujících na jednotlivých závodech ne zřídka dvě stovky /Praha 252 účastníků/. Nejúspěšnější byli A. a K. Cahovi, ti si ale musí na výsledek v celkovém hodnocení ČP ještě počkat vzhledem k nízkému věku stejně jako E. Maloušková /ČP je vyhlášen až od kategorie ml. žáků-tj.od 12 let výše/. Mezi st.žákyněmi byla R. Březnová pátá, K.Maloušková na 9. místě a mezi st.žáky obsadil J.Trutna 6. místo. V mužích nad 50 let obsadil P. Mejzlík 3. místo.