Český pohár v triatlonu 2013 zahájen

ČP netradičně v Bratislavě

Český pohár 2013 byl však letos netradičně zahájen o týden dříve na mezinárodním Mistrovství Slovenska závodem v Bratislavě po názvem City Triathlon. Závod se skládal ze 750 metrů plavání v jezeře Kuchajda, 20 kilometrů na kole ve čtyřech okruzích a závěrečného 5 kilometrového běhu ve dvou okruzích. Jen v kategorii mužů se prezentovalo 174 závodníků z patnácti zemí světa.

Byli rozděleni do dvou sobotních semifinálových skupin /po 87/ a do nedělního finále se podívalo 70 závodníků a pět jmen se do závodu dostalo díky času. Ve druhém semifinále startoval Petr Mejzlík. Přestože časem 1:12,09 h svoji kategorii vyhrál, stačilo to na 43. místo a nepostup do nedělního finále. Ve své kategorii tak obsadil 4. místo /z 1. semifinále postoupil 3 "padesátníci"/.

Závod ovládli naši olympionici Čelůstka a Švarc, třetí skončil Australan Evans.