Český pohár v triatlonu v Brně 2014

V sobotu 24. května patřilo Brno triatlonistům. Konal se zde tradiční závod EKOL SUPERPRESTIGE 2014, který byl druhým dílem Českého poháru

22. ročník závodu se jel na tratích 750m plavání, 20km na kole a 5km běhu. Plavalo se v Brněnské přehradě, cyklistika vedla ve třech okruzích po uzavřených tratích u přehrady a závěrečný běh byl ve dvou okruzích po mírně zvlněném terénu. Své zastoupení v podobě pěti závodníků zde měl oddíl TT TJ Sp.Třebíč.

Mezi mladšími žákyněmi doběhla na 7. místě Eliška Maloušková časem 34:32 min., mezi st.žáky Radka Březnová obsadila stejnou pozici časem 30:31 min a Jan Trutna se časem 25:44 min probojoval na 5. místo. Kat. žactva startovala na trati 0,4-6,6-2,8km. Mezi dorostenkami na objemech hlavního závodu se na 7.místě umístila časem 1:24,49 h Klára Maloušková. Na stupně vítězů se v podobě 3 místa mezi muži nad 50 let probojoval Petr Mejzlík časem 1:21,37 h a průběžně se ujal vedení kategorie v rámci ČP. Vítězem závodu se stal Fr.Linduška z J.Hradce časem 59:54min.