Český pohár v triatlonu

Zlínským supersprintem skončil Český pohár v triatlonu s názvem TRIATLON CZECHTRISERIES 2020.

Obsahoval závody v Račicích /2x/, Pardubicích, Příbrami, Brně, Karlových Varech a Zlíně. Do celkového pořadí se započítávaly 4 nejlepší výsledky /u žákovských kategorií pouze 3/.
      Do celkového pořadí zasáhli závodníci ze 32 triatlonových klubů. Všech výše zmíněných zastávek se také zúčastnili členové triatlonového oddílu TJ Spartaku Třebíč, kterým se dařilo tak, že v soutěži klubů dosáhli na hodnotné 6. místo. Před nimi se umístily týmy /od nejlepšího/ z Tábora, Plzně, Zlína, Brna a Trutnova.

Mezi jednotlivci bodovalo více než 22 členů oddílu. A některým se podařilo proniknout mezi dvacet nejlepší ve svých  věkových kategoriích.

Mezi žákyněmi 12-13let byla 9. Lucie Mitisková, 15.NelaBednářová, 18.Nikola Vodová a 21.Tereza Coufalová a mezi žáky 19.skončil Jan Voda.

Žákyně 14-15let: 5.Michaela Mitisková, 14.Šárka Kratochvílová. Žáci: 7. Jakub Auf , 16.Matěj Března a 17.Marek Kratochvíl.

Dorostenka Klára Mezlíková obsadila 18.místo.

Junioři Ondřej Grulich a Lukáš Coufal obsadili 11.a12.místo a juniorky Nikola Procházková a Eliška Svobodová skončili 5.resp.8místě.

Mezi dospělými 40-49let byla 5.Vendula Kaldová, 8.Milada Brabcová a 14. Dušan Procházka.

V mužích 50-59let obsadil Milan Procházka 7.místo.

V kat. nad 60let Petr Mejzlík obhájil loňské 3. místo.

Letošní sezóna není ani zdaleka ještě u konce a na triatlonisty čeká celý seriál Českého poháru 2020 v aquatlonu. Závody byly kvůli pandemii z jarních termínů přesunuty na podzim /říjen, listopad/ a budou se započítávat 3 nejlepší výsledky z Prahy, Českých Budějovic, Příbrami, Zlína a Pardubic.