Český pohár v zimním triatlonu 2013

Třebíčtí triatleti opět na stupních vítězů

Seriál Českého poháru 2013 v zimním triatlonu skončil úspěšně pro družstvo triatlonistů TJ Spartak Třebíč. Jednotlivé pohárové závody se uskutečnily v Jablonci, Žďáru nad Sázavou, Hlinsku, Praze, Vimperku a Karlově Studánce. Závodilo se obvykle na tratích 5 km běh, 12 km jízda na MTB a 8 km běh na lyžích.

Družstvo bylo letos oslabené vlivem zranění a nemoci, přesto ve složení Petr Mejzlík, Jiří Března a Klára Březnová obsadilo 3. místo a navázalo na loňský úspěch, kdy seriál ČP v silnější sestavě vyhrálo. Klára Březnová skončila v celkovém hodnocení ČP na 2. místě ziskem 267,04 bodů, Jiří Března /M40/ ziskem 257,77 bodů a Petr Mejzlík /M50/ se ziskem 277,94 bodů obsadili ve svých kategoriích shodně 3. místo. Závod ve Vimperku byl Evropským pohárem a současně Mistrovstvím ČR – Petr Mejzlík zde získal bronzovou medaili. Vyvrcholením poháru byl extrémně těžký závod z Karlovy Studánky na Praděd, který byl Mistrovstvím ČR družstev. Závodníci absolvovali 10 km prudký výjezd na kole z Karlovy Studánky na Kurzovní chatu, poté 8 km na běžkách na technicky náročné trati s prudkými sjezdy a ostrými zatáčkami a na závěr 6km běh na nejvyšší moravskou horu a zpět ke Kurzovní chatě. Družstvo se zde stalo vícemistry ČR a zakončilo úspěšnou zimní triatlonovou sezónu.