I když se hodinu před startem nad Karlovými Vary zatáhla obloha, ze které se začal snášet déšť, při závodech už svítilo na Rolavu slunce. I díky tomu si mohly žákovské kategorie užít poslední pohárové závody této sezony.

Jako první naskákali do vody rolavského koupaliště osmi- a devítiletí závodníci, které čekalo 100 metrů plavání, 2,2 km cyklistiky a 1 kilometr běhu. I na nejkratších tratích přitom byly k vidění velké souboje.

Na stejných distancích závodili také žáci v kategorii 10-11 let. Z našeho oddílu dokončila na 4. místě Sára Oborná, mezi chlapci byl 24. místo Šimon Bednář a 29. Kristián Kuchař.

V kategorii 12-13 už na účastníky Českého poháru čekaly delší distance – 0,3 + 6,8 + 2 km. Z vítězství se radovali Ondřej Plic s Nelou Markovou. Z třebíčských závodníků mezi dívkami skončila na 10. místě Zuzana Mezlíková a vidět byli i chlapci: 9. Matyáš Večeřa, 10. Martin Kalda a 13. Jan Auf.

Nejlépe obsazená byla kategorie starších žáků ve věku 14-15 let, kterých se na start postavilo hned 61! Po 400 metrech plavání, 8,2 kilometrech cyklistiky a 3 km běhu dokončili v našich barvách Daniel Oborný (15.), Nela Bednářová (8.), Adéla Kuchařová (12), Tereza Coufalová (14.) a Markéta Dvořáková (15.).

Všem našim zástupcům gratulujeme.

Díky skvělým výsledkům během celé závodní sezóny si všichni v kategoriích 12-15 let zajistili účast v SpS i pro příští sezónu.

Kompletní výsledky žákovských závodů najdete zde.