CITY TRIATHLON SOKOLOV

V sobotu 11. srpna 2018 se konal v Sokolově CITY TRIATHLON, který navazuje na více než 20-ti letou tradici Velké ceny Sokolova.

Byl předposledním závodem letošního ročníku TRIATLON CZECHTRISERIES /poslední bude 1.9. v Karlových Varech/. Centrum závodu bylo tradičně u jezera Michal, v jehož mimořádně čisté vodě závodníci absolvovali 700 metrů plavání. Na kole je čekalo větrných 20km ve dvou okruzích vedoucích do Sokolova. Závěrečný pětikilometrový běh pak ve dvou okruzích vedl v blízkosti jezera.

Z oddílu triatlonu TJ Sp.Třebíč se jej zúčastnilo 5 závodníků. Nejlepšího výsledku dosáhla Nikola Procházková. Mezi dorostenkami 16-17let obsadila 5.místo časem 1:14,03h. Ve stejné kategorii dorostenců obsadil Ondřej Grulich 11.místo a Lukáš Coufal 14. místo /1:09,59h resp.1:16,27h/. Mezi muži 40-49let doběhl na 13.místě Dušan Procházka v čase 1:12,20 a Petr Mejzlík v kat.50-59let byl časem 1:20,20h na sedmém místě. Z vítězství se  radovali Radim Grebík ze Zlína /57:17min/ a Alžběta Hrušková z Brna /1:04,08h/.