ČP v triatlonu pokračoval v Brně

Český pohár v triatlonu pokračoval druhým závodem v Brně 25.5. Závodily pouze starší kategorie počínaje dorostenci, což vzhledem k teplotě vody 15 stupňů bylo dobře. Na startu chyběl kvůli zdravotní dispozici Ondra Grulich a junior Tomáš Kříž, který absolvoval domácí finální přípravu na ME.

Pěkným výkonem se prezentovala Nikola Procházková, která na trati 750 plavání, 20 km kolo a 5 km běh skončila časem 1:16:20 mezi českými dorostenkami na 3. místě. Eliška Svobodová časem 1:24:47 na 7.místě. Nikola byla výborná na běhu, škoda slabšího plavání, přesto na českou špičku schází již jenom 2-3 minuty. Junior Lukáš Coufal po vydařeném výkonu skončil časem 1:10:05 na 7.místě a dorostenec Jan Caha skončil časem 1:10:49 na 12. místě.