ČP v triatlonu zahájil sprintem ve Zlíně - tři medaile pro náš oddíl

V sobotu 11. května byla zahájena sezóna Českého poháru v triatlonu závodem ve Zlíně. Pro žáky a dorostence byl zlínský závod nominační na červnovou LODM do Jablonce nad Nisou.

Závod nabídl zajímavé porovnání, protože všechny kategorie od mladších žáků až po dospělé závodily na stejné trati 200 metrů plavání, 4,5 km kolo a 1,2 km běh. Takto se to počítalo do poháru. Dorostenci a starší potom podle umístění postoupili do odpoledních finále, která byla vyvrcholením závodů, ale do poháru se již nezapočítávala. V neděli se uskutečnily štafety, kterou si vyzkoušelo družstvo dospělých (složené převážně z dorostenců).

Muži : Tomáš Kříž 17:33, Jan Caha 19:07, Ondřej Grulich 19:09, Matěj Března 19:53, Jakub Auf 20:22,
              Lukáš Coufal 21:03, Adam Trojan 21:19, Dušan Procházka 22:07, Petr Mejzlík 25:00
Ženy : Nikola Procházková 21:01, Michaela Mitisková 21:15, Eliška Svobodová 22:45, Šárka Kratochvílová 23:59

V pohárech získaly třetí místa starší žákyně Michaela Mitisková a překvapivě i mladší žákyně Šárka Kratochvílová, Petr Mejzlík v kategorii nad 60 let získal také bronz. Junior Tomáš Kříž skončil na 4. místě, Dušan Procházka (40-49) byl na 5. místě, dorostenky Nikola Procházková na 6. místě a Eliška Svobodová stejně jako starší žák Matěj Března na 11. místě. 8. místo obsadil junior Ondřej Grulich, dorostenec Jan Caha byl na 12. místě, Lukáš Coufal a Jakub Auf na 13. místě a Klára Mezlíková na 17. místě.

Odpoledne postoupil do A finále Tomáš Kříž, který musel pro technickou závadu na kole vzdát. V ženském finále A si vedla velmi dobře Nikola Procházková (10. místo). Eliška Svobodová (finále B) byla celkově na 21. místě.
Jan Caha (první ve finále C) byl celkově na 29. místě, Ondřej Grulich na 31. místě a Lukáš Coufal na 41. místě.

Nedělní štafeta ve složení Grulich, Svobodová, Caha, Procházková obsadila mezi 8 týmy pěkné 6. místo.