Duatlon Zvůle

Rozjezdový závod sezóny absolvovali v sobotu 23. dubna dva naši dorostenci Matěj Března a Václav Vostal. Terénní duatlon o objemech 5 km běh, 28 km MTB a 2 km běh se konal u rybníka Zvůle u Kunžaku v České Kanadě. Terén byl náročný, kopcovitý, po předchozích deštích místy rozbahněný.

Po volněji rozběhnuté běžecké pětce byl v poli 66 závodníků Matěj na 7. místě v čase 19:40 a Vašek na 14. místě za 20:14. Na čele byl s náskokem 42s bývalý juniorský triatlonový reprezentant Matyáš Pospíšil. Na kole je čekala ve dvou okruzích profilově náročná trasa s celkovým převýšením 500 metrů i s 10% kilometrovým stoupáním v terénu z Radíkova do Matějovce. Vzhledem k nízkému objemu najetých kilometrů se kluci na kole nedostali na plný výkon, Vaška postihl i technický problém, jehož odstraňováním ztratil 2 minuty. Přesto polem závodníků nijak výrazně nepropadli a závěrečný běh již žádné změny v pořadí nepřinesl. Matěj skončil celkově na 6. místě v čase 1:35:34 a Vašek na 20. místě časem 1:45:22. Zvítězil Pospíšil časem 1:28:12.