TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Evropský pohár a Mistrovství ČR ve sprint triatlonu

Český pohár v olympijském triatlonu pokračoval svým pátým dílem v Táboře. Závod s názvem Velká cena E.ON Triatlon Tábor se uskutečnil v neděli 2.srpna a byl mistrovstvím České republiky ve sprint triatlonu. Podnik u rybníka Jordánu byl zároveň také Evropským pohárem juniorů, do kterého se nominoval z oddílu triatlonu TJ Sp.Třebíč Jan Trutna. S konkurencí závodníků ze 13 zemí se na trati 0,75-20-5km popral statečně a cílem proběhl na 35. místě v čase 1:06,28 h.
    Tomuto závodu předcházely boje "mládežníků". I zde měl oddíl TT své zástupce. Mezi žáky do 11 let na tratích 0,1-2-1 km obsadil Adam Trojan 5. místo a 12. místo obsadil Jakub Auf. Lara Doležalová obsadila na stejné trati 4.místo. Mladší žákyně Sára Doležalová si jako desátá v cíli poradila s objemy 0,3-7-1,7km a st.žákyně Tereza Ciprušová na trati 0,4-7-3,3 km doběhla devátá.

V Táboře se však také bojovalo o mistrovské tituly na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Třebíčský oddíl reprezentoval Luboš Hála. V kat.mužů nad 50 let vybojoval v čase 1:15,41 h výborné 2. místo a stal se tak vícemistrem ČR ve sprint triatlonu pro tento rok. Celé mistrovství ovládli olympionici Jan Čelůstka a Vendula Frintová.