TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Iron Tour Italy Triathlon

Velmi zajímavý a náročný etapový triatlonový závod se konal v termínu 27.-31. května 2017 na italském ostrově Elba.

Již desátý ročník nesl název Iron Tour Italy Triathlon 2017.

Tohoto závodu se také zúčastnila malá skupina závodníků z Vysočiny včetně Petra Mejzlíka ze TJ Spartaku Třebíč. Dne 26. května proběhla v Capoliveri prezentace téměř 300 závodníků z 8 zemí /Německa, Velké Británie, Švýcarska, Francie, Dánska, Rumunska, České republiky a domácí Itálie/.

Následující den se konal v Cavu 1. závod na olympijských distancích /1,5-40-10km/. Ostatní závody byly na tratích sprinttriatlonů /0,75-20-5km/. Ale kromě třetí etapy byly všechny závody na kole i běhu velmi technicky náročné a kopcovité. Pořadí se vyhlašovalo po každém závodě a sčítaly se body za pořadí /1. místo -185 bodů, 150. místo a níže 1 bod/ a závěrečné pořadí celé tour se počítalo ze 4 nejvyšších bodových zisků z 5 závodů /každý den jeden závod/. 2. závod proběhl v Marcianě, 3. závod byl Laconě, 4. závod v přístavu Portoferraio a poslední se závěrečným ceremoniálem v Capoliveri.

Petr Mejzlík v konkurenci 13ti "pětapadesátníků" obsadil ziskem 226 bodů 5. místo /umístění v jednotlivých závodech - 5., 6., 6., 5. a nedokončil/. Celkově to znamenalo 90. místo. Nejlepším závodníkem výpravy byl Tomáš Bednář z Jihlavy - celkově 29. místo se ziskem 486 bodů.

Mezi muži zvítězil Němec Norman Fenske z Berlína a mezi ženami domácí Eleonora Peroncini z Parmy.