Jakub Auf druhý v Praze

V neděli 4. října byl na Praze zahájen nový ročník Českého poháru v aquatlonu. Vstoupilo do něj na 130 závodníků až nyní na podzim, protože celý seriál byl z tradičních jarních měsíců přeložen z důvodu pandemie .

Úvodní část pražského závodu se odehrála v bazénu Sportovního areálu Jedenáctka, kde na účastníky hlavního závodu čekalo 0,4 km plavání a 5,2 km běhu se startem Gundersenovou metodou v přilehlém Parku u Chodovské tvrze/na mladší kategorie vzdálenosti kratší/ v teplém slunečném počasí.

Z oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč se zúčastnili 4 závodníci a všichni se umístili do 6 místa svých kategorií.

Nejlépe se vedlo v kategorii žáků 14-15 let Jakubovi Aufovi, který na trati 0,2-2,2 km obsadil 2.místo. Velmi úspěšní byli také Martin Kalda a Matyáš Večeřa, kteří mezi žáky 10-11let na trati 0,1-1,1 km obsadili 4 resp. 6. místo. Mezi muži nad 60 let byl na prvním místě Petr Mejzlík.

Český pohár v aquatlonu by měl pokračovat 18. října Aquatlonem Příbram, který bude zároveň mistrovstvím republiky, v listopadu následují aquatlony ve Zlíně a Pardubicích. Ovšem o jejich osudu bude rozhodnuto v nejbližších dnech v závislosti na aktuálně platných vládních opatřeních.