Jihlavský triatlon

Slunečné počasí přivítalo v neděli 7. srpna 2022 účastníky 17. ročníku jihlavského triatlonu u atokempinku v Pávově.
Bohužel období dovolených se podepsalo na slabší účasti jak v dětských, tak i v kategoriích dospělých.
Třebíčští triatlonisté, zde měli opět početné zastoupení a byli vidět i na stupních vítězů. V kategorii 12-13 let zvítězil Martin Kalda před Janem Aufem a Zuzana Mezlíková doběhla na 3. místě (distance 0,1-4,5-2km).
V hlavním závodě na tratích 0,65-20-5,5km se mezi dorostenci probojoval na 3. místo Marek Kratochvíl, 5. dokončil Jakub Auf a 6. Václav Vostal. Mezi dorostenkami zvítězila Šárka Kratochvílová. V kategorii 30-39 let Ondřej Vrba obsadil 2. místo., v kategorii 40-49 let Petr Vostal dokončil na 4. místě a mezi ženami vybojovala 1. místo Vendula Procházková, v kategorii 50-59 let obsadil 1. místo Milan Procházka.

Jihlavský triatlon byl pátým závodem Krajského poháru Vysočiny, následovat bude triatlon v Kruncemburku (21.8.) a záverečným závodem bude 3. září duatlon v Kamenné.