Jihlavský triatlon

V neděli 13. srpna 2023 se uskutečnil v Pávově triatlonový závod v rámci Krajského poháru v triatlonu Vysočina 2023. Do blízkosti místního autokempinku se sjeli už po osmnácté, jak dětští triatlonisté, tak i dospělí. Slunečné počasí s vysokými teplotami trápilo všechny účastníky.

Početné zastoupení na tomto závodě měl i závodníci TJ Spartak Třebíč. Nejdříve se na start postavili mladší a starší žáci. V kategorii 12 - 13 let (distance 0,2 plavání - 4,5 cyklistika – 2 běh) obsadily Kateřina a Barbora Mrákotovi 2. a 3. místo. Markéta Dvořáková a Martin Kalda zvítězili v kategorii 14 - 15 let (0,3 - 6,5 - 2). Součástí vyhodnocení závodu bylo i celkové vyhlášení krajského poháru mládeže, pro které byl Pávov posledním závodem.

Muži a ženy zahájili svoji plaveckou část 650m v Pávovském rybníku, pak následovala cyklistika 20 km do Ždírce a zpět. Na závěr vyběhli všichni na 5,5 km běh do blízkého lesa.

I zde byli vidět triatlonisté z Třebíče. Mezi dorostenkami byla druhá Šárka Kratochvílová. V kategorii 30-39 let obsadila rovněž druhé místo Denisa Lesslová a Ondřej Vrba 3. místo. V kategorii 40-49 let dokončila třetí Vendula Procházková, 4. Miroslav Gottlieb a 8. Petr Vostal. Kategorii 50-59 let zvítězil Milan Procházka.

Celkovými vítězi se stali Martin Olšan a Karolína Skalková.