Kaláb jihomoravská triatlonová liga

Po prvním propršeném závodě pokračovala v neděli 28.června Kaláb TT liga u Pilské nádrže ve Žďáře nad Sázavou. Pořadatel SK AXIOM OrBiTt dal závodu název POCTIVÝ BEZHÁKOVÝ OLYMPIJSKÝ TRIATLON.
     Pořadatelům se prezentovalo na startu jen v hlavním závodě 130 závodníků z celé České republiky. /Po celý den probíhaly ještě závody dětí všech kategorií jako součást Krajského triatlonového poháru Vysočiny a vložený závod ve sprint triatlonu na trati 0,75-20-5 km/.
     Závod o objemu 1,5-40-10 km byl ve 12:08 h plaveckou částí v Pilské nádrži. Přes úmorné vedro dokončili téměř všichni a z vítězství se radoval mezi muži Lukáš Kočař z Brna časem 1:54,02 h /jako jediný pod 2 hodiny/. Druhý proběhl cílem Lukáš Slatinský z Prahy /pocházející a kdysi závodící za Mor.Budějovice/ před Janem Šnebergerem z Příbrami. Mezi ženami zvítězila Simona Křivánková z Brna za 2:13,14 h.
     Cílem také proběhla čtveřice reprezentantů TJ Spartaku Třebíč. V kat. 20-29 let navázal na pěkné 4. místo z Jedovnice Martin Man, tentokrát získal stříbrnou medaili za 2.místo a čas 2:08,26 h. V kat. 40-49 let se na 13.místě umístil Miroslav Gottlieb časem 2:24,55h. Mezi muži nad 60 let zopakoval třetí místo z Jedovnice Petr Mejzlík /2:55,34h/. Mezi ženami v kat. 20-29 let se na 4.místě umístila Jana Jeřábková časem 2:45,25 h.

Kaláb jihomoravská triatlonová liga 2020 pokračuje 1.srpna třetím závodem v Hostěrádkách-Rešově sprint triatlonem na tratích 0,75-20-5 km.

Petr Mejzlík

Ve sprint distancích svoji aktuální výkonnost porovnalo 54 triatlonistů, z toho 25 žen. Oba závody se jely v cyklistické části bezhákově. Závod měl několikanásobné zastoupení z oddílu triatlonu TJ Spartak Třebíč. Někteří z nich vystoupali i na stupně vítězů.

SPRINT triatlon (750 m plavání + 20 km cyklistiky + 5 km běhu)