KALÁB triatlonová liga 2020

Po všech problémech a potížích spojených s opatřeními proti šíření epidemie koronaviru se dočkali i triatlonisté svých závodů.  Na několika místech v ČR se závody začaly konat /např.nedávné závody v areálu Labe aréna v Račicích/ a v sobotu /20.6./ se "rozjela" i před lety založená Jihomoravská triatlonová liga. Její již 34.ročník nese název KALÁB triatlonová liga 2020.

První závod se konal v Jedovnici v autokempu Olšovec. I přes velkou nepřízeň počasí, za stálého deště /několikadenního/ si svoji účast nenechalo ujít  v cíli blátem obalených 118 závodníků.

Triatlonovou Xterru o objemu 400m plavání - 16 km na horském kole a 4 km běhu ovládl brněnský závodník Lukáš Kočař /56:31 min/ před klubovými kolegy Janem Čelůstkou a Tomášem Křížem /ještě vloni závodícího v dresu TJ Spartaku Třebíč/.

Ten však měl v závodě také své zastoupení v podobě Martina Mana, který v kat 20-29 let obsadil 4. místo /celkově výborné 8./ časem 1:00,55 h a v kat.60-69let startoval Petr Mejzlík. Skončil na 3. místě časem 1:23,57 h /77./. Ten v neděli 21.6. startoval v Bakově nad Jizerou na sprinttriatlonu 0,75-20-5 km a ve své kategorii zvítězil.