Krajský pohár v aquatlonu v Jihlavě

Krajský svaz triatlonu v sobotu 9.října uspořádal v Jihlavě několikrát ze známých důvodů odložený závod v aquatlonu. Závod je součástí Krajského poháru v triatlonu 2021, který je určen především pro výkonnostní triatlonisty a všechny další zájemce, bez ohledu na příslušnost a výkonnost. Jsou do něj zařazeny závody v triatlonu ve Žďáru n.Sázavou, Jihlavě, Mor.Budějovicích, zmíněný aquatlon v Jihlavě a duatlon v Kamenné.
     První část jihlavského závodu se uskutečnila v plaveckém areálu Rošického a běžecká na atletickém stadionu Na stoupách. Na start obou částí se postavili závodníci od nejmladších kategorií po nejstarší a dle věku se lišily i délky plavání /50-400m/ a běhu /100m - 5km/. Početné zastoupení na startu měl oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč a jeho závodníkům se ne jednou podařilo stanout na stupních vítězů.
     V kat.8-9let zvítězil Šimon Bednář, v kat.10-11let obsadil Matyáš Mezlík druhé místo, v kat.12-13let byl na 2.místě Martin Kalda a na 3.místě Matyáš Večeřa, mezi stejně starými dívkami se seřadily od 3.místa Nela Bednářová, Tereza Coufalová, Nikola Vodová a 7.místo obsadila Zuzana Mezlíková. V kat.14-15let zvítězil Marek Kratochvíl a 3.místo obsadil Jan Voda. V hlavním závodě mužů nad 50 let zvítězil Milan Procházka, 3.místo obsadil Petr Mejzlík a mezi ženami 40+ byla na 3.místě Vendula Procházková.
    Krajský pohár bude ukončen v neděli 17.října duatlonem v Kamenné, kde proběhne i závěrečné vyhodnocení.