Krajský pohár v triatlonu 2014 ovládli třebíčští triatlonisté

Jihlavský triatlon, který se uskutečnil v neděli 10. 8. 2014 v Pávově u Jihlavy, potvrdil dobrou formu třebíčských triatlonistů

Horké letní počasí provázelo 69 mužů a žen na tratích: 750m plavání, 20km cyklistiky a 5km. Vítězi se stali Václav Zajíc a Klára Kučerová. Z třebíčských triatlonistů se dařilo nejlépe Martinu Hanáčkovi, který dokončil na 4. místě, na 11. místě Milan Procházka (2. místo v kategorii 40 - 49 let) a na 13. místě Martin Man.

Početné zastoupení měly i dětské kategorie. Opět o sobě dali vědět mladí triatlonisté z tréninkových skupin z Třebíče i Budišova, kteří se probojovali na stupně vítězů. V kategorii dívek do 9 let obsadila 2. místo Kateřina Cahová a 4. místo Lara Doležalová. Ve stejné kategorii chlapců skončil druhý Jakub Auf a třetí Adam Caha.  V kategorii dívek 10 – 11 let zvítězila Sára Doležalová, čtvrtá doběhla Natálie Roušová. V této kategorii chlapců se na pátém místě umístil Adam Trojan na na sedmém místě Tomáš Pospíchal. V kategorii dívek 12 – 13 let zvítězila Eliška Maloušková. Mezi chlapci této kategorie byl nejlepší Tomáš Kazda. V kategorii 14 – 15 let zvítězil Tomáš Kříž.

Na jihlavském triatlonu byly vyhlášeny i celkové výsledky krajského poháru v triatlonu, kde třebíčští triatlonisté dominovali. Mezi dospělými zvítězil v kategorii 18-39 let Martin Man a třetí skončil Jakub Man, v kategorii 40 a více let zvítězil Milan Procházka. V dětské kategorii chlapců 10-11 let na 1. místě Miroslav Křehlík, 2. místo Adam Trojan, na 3. místě Tomáš Pospíchal. Dívky 10-11 let: 1. místo Sára Doležalová, 2. místo Natálie Roušová. Mezi chlapci 12-13let na 2. místě Tomáš Kazda, 3. místo Tomáš Homola. V kategorii 14-15 let zvítězil Tomáš Kříž.

Letošní triatlonový rok ještě není zcela u konce, ale v rámci kraje Vysočina je již dobojováno. Z výše popsaných výsledků je patrné, že se třebíčtí a budišovští triatlonisté neztratili, po dlouhé době se tyto řady rozrostly o mnoho nových, mladých a nadaných tváří. A to jistě dává třebíčskému triatlonu naději na kvalitní výsledky v příštích letech nejen na krajské, ale i republikové úrovni.