TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Kříž a Mejzlík na stupních vítězů v Příbrami

O tituly v olympijském triatlonu se bojovalo o víkendu 8. a 9. června v Příbrami. Uskutečnilo se zde Mistrovství České republiky v individuálních závodech, v týmech i ve štafetách.

V sobotu byly na programu individuální závody, ve kterých se bojovalo o tituly ve věkových kategoriích i v absolutním pořadí, ale také o body do Českého poháru. Na účastníky těchto závodů čekaly distance – 1500 metrů plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu. Centrem závodu se stal areál Nového rybníka a jeho okolí.

Početné zastoupení zde měl oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč. Mistrovského závodu se zúčastnili Dušan Procházka /kat.40-49let/ a Petr Mejzlík /60+/. Procházka v silně obsazené kategorii se umístil na 22.místě časem 2:41,19 h a Mejzlík si doběhl pro titul vícemistra ČR časem 2:57,32 h.

Součástí sobotních závodů byl také Závod olympijských nadějí na trati 0,75-20-5km, který se do Česka vrátil po pěti letech. Účastnili se ho talentovaní žáci, dorostenci a junioři z Česka, Polska, Maďarska a Slovenska. I zde jsme měli zastoupení mezi chlapci v Tomáši Křížovi, Ondřeji Grulichovi /oba junioři 18-19let/ a Janovi Cahovi /dorost 16-17/. Mezi dívkami v Nikole Procházkové a Elišce Svobodové /obě dorost 16-17/. Velkého úspěchu zde dosáhl Tomáš Kříž, který získal stříbrnou medaili časem 1:02,24 h a O.Grulich doběhl v čase 1:09,58 h na 10. místě. Dorostenec J.Caha v čase 1:09,37 h obsadil 24.místo. N.Procházková obsadila 6.místo v čase 1:17,25 h a E.Svobodová za 1:24,02 h byla jedenáctá. Žákyně Michaela Mitisková, obsadila krásné , ale nepopulární 4. místo v kat. 14 - 15 let.

V kategorii dorost+junioři /2 chlapci+1 dívka/ - KLUBY- obsadilo trio Kříž, Grulich, Procházková v silné konkurenci 3. místo ziskem 2610 bodů /přepočteny časy v cíli na body/.

Nedělní program vyplnily mistrovské závody tříčlenných smíšených štafet, při kterých každý z účastníků absolvoval 250 metrů plavání, 6 km cyklistiky a 2 km běhu. Štafeta ve složení Kříž, Procházková a Grulich obsadila v konkurenci 22 týmů skvělé 9.místo v čase 1:09,37 h, při čemž T.Kříž po prvním úseku předával štafetu dokonce na 3. místě.

Mistrovský titul si z Příbrami odvezla štafeta Titan Trilife Zlín časem 1:04,51 h.
       V žákovské kategorii na trati 0,15-4-1,5km výborně zabojovali J.Auf, M.Mitisková a M.Března. V konkurenci 19ti štafet ČR obsadili 5.místo časem 47:53. Mistrovský titul si odvezla štafeta z Tábora časem 44:15 h.
       Dalším dílem ČP bude závod v Sokolově 13.července.