MČR dorostu v Račicích

Druhý závod Českého poháru v triatlonu v Račicích byl mistrovským závodem pro dorost, juniory a dospělé.

Nejprve se na start postavili žáci, kterým bylo zrušeno plavání kvůli chladnější vodě (20,5 stupně) a velmi chladnému počasí (14 stupňů). Duatlon v podobě 2 km běhu, 10 km kolo a 3 km běhu dokončil Tomáš Kříž na 3. místě a Tereza Ciprušová skončila na 13. místě. Nahrazení plavání během bylo zvlášť nepříjemné pro Terezu, která je výborná plavkyně a slabší běžkyně.
  Polední společný start dorostenců a juniorů již provázelo příjemnější, pro triatlon ideální počasí - téměř bezvětří a teplota kolem 20 stupňů.
Zvlášť pro dorostence to byla tvrdá zkouška, neboť v úterý absolvovali olympijský triatlon v Plzni. Trať měla tradičních 750 m plavání,20 km kolo a 5 km běh. Honza Trutna skončil na 5. místě v čase 59:15, když předvedl fantastický výkon na kole. Čas 28:18 znamenal průměrnou rychlost 44 km/hod a nejlepší výkon ze všech dorostenců a juniorů. Rychlejší jízdu předvedl jen olympionik Čelůstka, vítěz závodu mužů. Honzovi bohužel nevychází závěrečný běh, tak má na čem pracovat. Svoji premiéru v ČP v triatlonu zvládl výborně Adam Roth, který skončil na 13. místě v čase 1:07:01. Výborný výkon předvedla v plavecké části Radka Březnová, která vylézala z vody v 6-členné skupině nejrychlejších závodnic. Pomalejším depem bohužel ztratila kontakt, ale závěrečným během se propracovala na 4. příčku v čase 1:08:30. V závodě mužů na olympijské trati (1,5-40-10) skončil na 4. místě Luboš Hála v čase 2:15:56.