TJ Spartak Třebíč
Aktuality

MČR ve sprinttriatlonu ve Zlíně

Triatlonová sezóna začala o víkendu 14.-15.5. ve Zlíně prvním závodem Českého poháru, který byl současně i Mistrovstvím ČR. Dorostenci a starší závodili na distancích 300 metrů plavání, 6 km cyklistika a 1,6 km běh. I přes krátké vzdálenosti byl závod velmi náročný, protože na 1,5 km dlouhém cyklistickém okruhu je 400 metrů dlouhý prudký výjezd po dlažbě, který někteří absolvovali závodně během víkendu patnáctkrát. Plavalo se ve venkovním 25 metrovém bazénu s teplotou vody 23 stupňů a běžecká trať končila kroužením na 400 metrovém atletickém oválu. Postup mezi 32 nejlepších mužů a 16 nejlepších žen zajišťoval účast v semifinále a finále.. To se podařilo Michaele Mitiskové a Matěji Březnovi, kteří tak absolvovali plnou porci víkendových závodů.

Pořadí (celkové dorost, junioři a dospělí) a časy v rozjížďce :
     31) Matěj Března           24:43
     50) Marek Kratochvíl     26:43
     54) Michaela Mitisková  26:48 (10. místo mezi ženami)
     75) Martin Hons             28:56
     76) Václav Vostal           29:53
     77) Šárka Kratochvílová  29:58

Následné semifinále a finále dalo tato pořadí v kategorii dorostu :
   7) Michaela Mitisková    11) Šárka Kratochvílová   12) Matěj Března     15) Marek Kratochvíl   17) Václav Vostal      18)  Martin Hons

Žáci měli pouze jeden závod na trati 200 plavání, 4,5 km kolo a 1,2 km běh. Startovalo se v intervalu 15 sekund. Nejvíce se závod vydařil Danovi Obornému a Martinu Kaldovi, kteří obsadili ve svých kategoriích shodně 9. místo. Z výsledků (pořadí v kategorii a čas) :
       starší žáci :  9) Dan Oborný        18:31
                          22) Jan Voda            20:11
                          10) Nikola Vodová     22:13
                          11) Nela Bednářová  22:20
                          12) Adéla Kuchařová  22:26
        mladší žáci :  9) Martin Kalda          21:18
                              9) Zuzana Mezlíková  24:11
                              17) Jan Auf                 22:54