Medaile triatlonistů z Tábora

Po dvouleté pauze zaviněné koronavirovými opatřeními se Táborský triatlonový festival v neděli 24. července vrátil do závodního kalendáře ve velkém stylu. Při fantasticky obsazeném Evropském poháru juniorů a juniorek na trati 0,75-20-5 km zazářila bronzem Kateřina Hadravová /1:07,02 h/. A jako druhá česká reprezentantka, celkově 22., proběhla cílem v čase 1:10,11 h Michaela Mitisková /TJ Spartak Třebíč/.
     Tomuto závodu předcházely dopolední boje mladých triatlonistů. Početné obsazení měl na startu oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč. V žactvu 12-13 let na trati 0,25-7,2-1,7 km byl na 9.místě Martin Kalda a hned za ním Matyáš Večeřa. Ve stejné kategorii dívek doběhal na 11.místě Zuzana Mezlíková. Žáci 14-15 let měli trať dlouhou 0,4-10,8-3,3 km. Na 19.místě doběhl Jan Voda. V nejpočetněji zastoupené stejné kategorii dívek se seřadily za sebe od 12. místa Nela Bednářová, Adéla Kuchařová a Tereza Coufalová. Na 16. místě dokončila závod Markéta Dvořáková a 24 doběhla Nikola Vodová.
     Po těchto závodech následoval závod Českého poháru. A zde se podařilo v různách věkových kategoriích po absolvování trati 0,75-20-5 km vystoupit na stupně vítězů hned pěti závodníkům oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč. V kategorii mužů 30-39 let Odřej Vrba, 40-49 let Martin Hanáček a 50-59 let Milan Procházka-všichni jmenovaní získali pohár za 3. místo. Prolomit se to podařilo Petru Mejzlíkovi, který v kat. 60-69 let obsadil 2. místo. A ani mezi ženami nevyšel oddíl triatlonistů naprázdno. Třetí místo v kat. žen 40-49 let obsadila Vendula Procházková a ve stejné kategorii doběhla na 5.místě Jana Kuchařová.
     V týmové soutěži tyto výsledky stačili na 5.místo v konkurenci všech triatlonových oddílů v ČR a stejné umístění patří našim triatlonistům i v průběžném pořadí Českého poháru. Do jeho konce zbývá už jen jediný závod v Karlových Varech počátkem září.