Medailové žně na Xtrailu ve Žďáru nad Sázavou

Závodníci oddílu TT TJ Spartak Třebíč, spolek se opět neztratili a obsadili stupně vítězů v závodě XTRAIL Vysočina.

Pátým závodem ve Žďáru nad Sázavou pokračoval v sobotu 30.7. 2016 30.ročník KEPÁK JM TT Ligy. Stejně jako minulý týden ve Vysočanech se jednalo o terénní triatlon o objemech 0,6-18-5.

Avšak po pořádku. Hlavnímu závodu, předcházely závody v dětských kategoriích. V těch měl náš oddíl početné zastoupení.

V kategorii nejmladších žáků (2009) se na 4.místě umístil Jan Auf. V kategorii o rok starších žákyň  se o první dvě místa podělily Tereza Coufalová jako vítězka a druhá Julie Filová. V další kategorii žáků 10-11 let zvítězil Jakub Auf  a na pátém místě doběhl Adam Fila. Ve stejné věkové kategorii dívek skončila taktéž na pátém místě Lara Doležalová. V kategorii žáků 12 let zvítězil po výborném běžeckém výkonu Adam Trojan. Sára Doležalová v kategorii dívek ročníku 2003 skončila na výborném druhém místě. V kategorii starších žáků a žákyň skončili na stupních vítězů Ondřej Grulich a Lukáš Coufal na místě prvním a druhém, a to samé se opakovalo u dívek v pořadí Lenka Švecová jako první a Nikola Procházková jako druhá.

V hlavním závodě, odstartovaném přesně ve 12.00, se do vln Pilského rybníku vrhlo 73 triatlonistů a triatlonistek.  Celkově na druhém místě, stejně jako v kategorii M30-39, závod dokončil Martin Hanáček a po výborném výsledku z minulého víkendu umístění ještě vylepšil a potvrdil trvající formu. Zaostal o necelé dvě minuty za vítězným Václavem Zajícem z oddílu Trisk z Českých Budějovic, který dosáhl  času 1:13:22. Na 12.místě celkově, na 3. v kat.M-20-29 se umístil Martin Man. Na 28. a 29. místě doběhli Dušan a Milan Procházkové. Dušan skončil v kat. M40-49 na 5.místě, Milan kat. M50-59 ovládl a zvítězil . V kategorii žen se závodu zúčastnila Jana Kuchařová a po skvělém výkoně doběhla v kat. Ž30-39 let na 3.místě.

Triatlonová sezóna je v polovině. Čekají nás další závody, hned dalším bude pokračování Kepák TT JME ligy v Hostěrádkách dne 6.srpna.  A opět i s naší účastí!!!