Mejzlík druhý ve Světovém poháru

První zářiovou sobotu se uzavřel další ročník Světového poháru v kvariatlonu. Stalo se tak na vodní nádrži Ratcher nedaleko německého Schlessingenu.
         Závod o objemu sprintu /0,75-20-5-5km-plavání-kolo-kajak-běh/ byl nejen posledním závodem Světového poháru, ale také Mistrovstvím svět v této disciplíně. Na start se postavilo na 70 závodníků z 9 zemí /SRN,NZL,CZE,ESP,HUN,BEL,POL,FRA a UK/.
        Vítězem mistrovského závodu, který rozhodl i o celkovém pořadí Světového poháru /SP/2018 se stal Čech Tomáš Svoboda časem 1:30,13 h. Tímto vítězstvím rozhodl i o obhajobě loňského prvenství ve SP ziskem 490 bodů. O 10 bodů tak předstihl Ference Czimu z Maďarska. Třetí místo obsadil Němec Stefan Teichert /370 b/. Ale souboj o tituly a pořadí ve SP proběhl i v jednotlivých kategoriích. Z oddílu triatlonu TJ Sp.Třebíč se závodu zúčastnil Petr Mejzlík. V kat 50-59 let po nevydařené druhé polovině závodu doběhl na 12. místě v čase 2:02,57 h. Ale i toto umístění mu stačilo na vylepšení pozice z loňska v hodnocení SP o jedno místo. Ziskem 338 bodů se rozloučil s touto kategorií 2.místem.Loňské prvenství obhájil Polák Romek Pietrzak /375 b/ a třetí skončil Němec Karlsten Mielke /290 b/.