TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Mejzlík má bronz z mistrovství světa

V maďarském Tiszafüredu pokračoval světový pohár v quadriatlonu předposledním závodem. Byl současně Mistrovstvím světa na střední trati. Méně početné startovní pole, které tvořili závodníci ze Švýcarska, Německa, Česka a Maďarska, se v 11. září v 11 hodin vydalo na trať o objemech 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky, 9 km jízdy na kajaku a 10 km běhu.
      Z oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč se do této maďarské destinace poprvé vypravil Petr Mejzlík. V kat.nad 60 let se mu podařilo vrátit porážku Němci Karstenu Mielkemu z předešlého týdne na Ratcheru. Ale 7 km před cílem byl předběhnut soupeři z ČR - Zdeňkem Skalickým /vítěz kategorie za 3:46,40 h/ a následně Jiřím Koberou /3:47,09 h/ a obsadil 3. místo v čase 3:48,28 h. Toto pořadí je stejné, jako bylo v červnu na Mistrovství ČR v Týně nad Vltavou.
     Vítězem závodu se stal domácí Ferenc Csima v čase 3:04,44 h, před Švýcarem Rolandem Scheurerem a Leošem Roušavým /ČR/.
      Seriál světového poháru bude ukončen v neděli 25.září mistrovstvím Evropy na krátké trati ve španělském Cazalegasu.