TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Mejzlík mistrem Evropy

Na poslední zářiovou neděli byl naplánován i poslední závod Světového poháru v kvadriatlonu, který byl současně mistrovstvím Evropy na krátké trati. Její objemy jsou 0,75-20-4-5 km /plavání-kolo-kajak a běh/.

Závod se konal ve španělském Cazalegas asi 100 km jihozápadně od Madridu. K mistrovskému závodu se prezentovalo na padesát jednotlivců a 8 štafet z Německa, Francie, Česka a domácích Španělů. Závodníkům i pořadatelům situaci velmi zkomplikoval silný vítr. Z jezera udělal pro rychlostní kajaky téměř nejetelnou záležitost. Takže pořadatelé byli nuceni s ohledem na bezpečnost závodníků původní kajakářskou část zrušit a vytyčit novou trasu blíže břehu a zkrátit z původních 4 km na 2 km. Také plaveckou část ze stejných důvodů byli nuceni změnit a původně vytyčenou trasu posunout blíže ke břehu, ale její vzdálenost zůstala nezměněna.
     Mistrovského závodu se zúčastníl z oddílu triatlonu TJ SpartakuTřebíč Petr Mejzlík. S obtížnými podmínkami se vypořádal nad očekávání a v kategorii nad 60 let zvítězil a stal se mistrem Evropy /před domácími Luisem Hernándezem a Juan Alvarem Carpim/. Časem 1: 24,35 h proběhl cílem celkově na 30. místě. Absolutním vítězem a mistrem Evropy se stal domácí Álvaro Ramírez /1:03,19 h/, před svými krajany Borjou Nietem a Enriquem Pecesem. Až čtvrté místo obsadil jeden z favoritů Laurent Martinou z Francie.