TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Mejzlík mistrem Evropy


     Jedno z prvních Mistrovství Evropy v po koronavirové době uspořádala Světová quadriathlonová federace /WQF/. Konalo se v maďarském Kapošváru v sobotu 27.června. Hlad po závodění se projevil na účasti. Na start se postavilo 67 závodníků z 8 zemí /CZE, BEL, POL, DEU, ITA, AUT, SVK a HUN/, aby soutěžili o tituly mistrů Evropy na tratích krátkého kvadriatlonu o objemech 0,75-20-5-5 km /plavání,kolo,kajak,běh/.

     Za úmorného vedra na mírně zvlněných tratích proběhl cílem jako první domácí závodník Ferenc Czima v čase 1:38,26 h před Belgičanem Williamem Petersem a Polákem Krzysztofem Wolskim.

     Tituly a medaile se udělují též i v jednotlivých kategoriích, takže na stupně vítězů vystoupil i Petr Mejzlík /TJ Spartak Třebíč/. Tomu se v Kapošváru tradičně daří a po loňském titulu mistra světa zde nyní získal i titul mistra Evropy  časem 2:10,37 h před domácími závodníky Lajosem Vescerim a Sándorem Bogim.    

    Určitě stojí i za zmínku vítězství české štafety Kolokagathia Aliance /Praha/ v sestavě s Davidem Svobodou-běh /olympijský vítěz z Londýna v moderním pětiboji/ a Jiřím Ježkem-kolo /6ti násobný paralympijský vítěz v cyklistice/ v čase 1:32,54 h před dvěma maďarskými štafetami.

                                                                                                                                                                Petr Mejzlík

zpět
Fotogalerie
Kalendář akcí
Hledej