TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Mejzlík mistrem světa v kvadriatlonu


     O poslední mistrovské tituly v kvadriatlonu se bojovalo 20 .července v Maďarsku. V sázce byly tituly mistrů světa ve sprint kvadriatlonu na tratích 0,75 km plavání, 20 km cyklistiky, 5 km na kajaku a stejná vzdálenost v běhu. V krásném prostředí Topnar Beach - Lake Beseda u Kaposváru se na start ve zničujícím vedru postavilo přes 70 závodníků ze 7 zemí /HUN,BEL,SVK,SRB,POL,GER a CZE/.
      Nechyběli mezi nimi třebíčští Petr Mejzlík /TJ Spartak/- kat. M60-69 let a Zdeněk Mikoláš /Klub ledních medvědů/-kat. 70+. Oba přispěli do medailové sbírky české výpravy. Mejzlík využil poslední šanci a po dvou druhých místech z mistrovství Evropy /Týn n./Vlt. a německý Koberbachtal/ se mu podařilo zvítězit v čase 2:00,12 h před domácími Sándorem Bodim a Szilárdem Kovácsem. Zdeněk Mikoláš po vítězství v Týnu n./Vlt. a 2.místě v Koberbachtalu /oba závody již zmíněná ME/ se stal vícemistrem světa a časem 2:18,33 h se zařadil mezi vítězného Poláka Jerziho Gendeka a domácího Enreho Szebenia.
   Jako první v absolutním pořadí proběhl cílem a titul obájil Čech Tomáš Svoboda /1:26,56 h/ před Belgičanem Williamem Petersem a domácím Ferencem Csimou.
    Světový pohár má před sebou poslední 3 závody z 9. Za měsíc pokračuje ve Španělsku, následuje Anglie /1.9./ a Maďarsko /8.9./.
zpět
Fotogalerie
Kalendář akcí
Hledej