Mejzlík stříbrný na MČR ve sprinttriatlonu

Český pohár v triatlonu pokračoval druhým závodem 28. května v Brně. Závodilo se na tradičních tratích u brněnské přehrady na distancích 750 m plavání, 20 km kolo a 5 km běh. Pro kategorie dospělých byl závod mistrovstvím České republiky ve sprinttriatlonu. Závod byl poznamenaný silnějším větrem, který vytvářel při plavání v přehradě velké vlny. Zejména silný poryv na začátku závodu mužů vytvořil při plavání extrémní podmínky.

V závodě žen podala pěkný výkon Michaela Mitisková, která se časem 1:09:03 po výborném běhu propracovala na bronzovou příčku v kategorii dorostenek. V třicetičlenném startovním poli žen to bylo celkově deváté místo 3 minuty za vítěznou reprezentantkou Hruškovou. V závodě mužů po plavecké části figurovali v poli 60 závodníků v první patnáctce Jakub Auf a půl minuty za ním Matěj Března. Jejich skupiny se asi po 3 km kola sjely a zatímco se Jakub startovním polem propadal, Matěj se celkově osmým cyklistickým časem pohyboval v dorosteneckém závodě i na druhém místě. Nakonec z toho bylo pro Matěje 6. místo mezi dorostenci v čase 1:04:56 (v závodě celkově 15.), Jakub skončil na 10. místě v čase 1:08:30. Prvním svým dlouhým dorosteneneckým závodem se protrápil Marek Kratochvíl, který bojoval ve vlnách a časem 1:15:01 skončil na 14. místě. S vlnami zápasil i v kategorii nad 60 let Petr Mejzlík, který se na kole a na běhu propracoval ze čtvrté pozice až na 2. místo v čase 1:23:40. Vítězství nebylo daleko, ale stříbrná medaile z MČR se "počítá".