Mejzlík vícemistrem ČR v kvadriatlonu pro rok 2016

Již po 15nácté hostil Týn nad Vltavou kvadriatlonový závod Světového poháru. Tentokrát to bylo kromě zmíněného závodu SP též Mistrovství světa a Mistrovství ČR ve sprintkvadriatlonu.
       Na trať za horkého počasí se vydalo v pravé poledne na trať 0,8 - 4 - 20 - 5 km /plavání, kajak,kolo,běh/ více než 50 závodníků z 10 zemí /HUN,ESP,SWE,DEU,POL,AUT,SVK,FRA, NZL a ČR/. Jak dramaticky se vyvíjelo počasí /od horka  přes bouřku a průtrž mračen/, tak dramaticky se vyvíjel i závod. Nakonec cílem proběhl jako první Maďar GERGŐ Badar za 1:28,11 h, před Španělem PECESEM García Enriquem /1:29,56h/ a Švédem  FLINTOU Martinem /1:33,20h/. Nejlepším Čechem byl na 6. místě Leoš Roušavý, který se stal i Mistrem ČR za 1:36,33h.
     Ve startovním poli nechyběl z našeho oddílu Petr Mejzlík, který se v kat. 50-59 let umístil na nepopulárním 4. místě za 1:57,01 h /za Petrem Moyseyem-NZL, Zd.Skalickým a Karlstenem Mielkem z Německa/. V Mistrovství ČR ale získal stříbrnou medaili za 2. místo za Zdeňkem Skalickým a před Milošem Elisem.
     Světový pohár pokračuje poslední červencovou sobotu ME na stejné trati ve slovenském Šamorínu.