TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Mejzlík vícemistrem světa

V sobotu 4. září proběhl v německém Ratscheru již 18. ročník tradičního kvadriatlonového klání. Stejně jako v roce minulém se zde konalo mistrovství světa v krátkém kvadriatlonu /v loňském roce byl kvůli pandemii některým závodníkům znemožněn start/. Na ten se letos postavili všichni nejlepší, kteří mají co promlouvat do pořadí mistrovských závodů z Česka, Polska, Maďarska, Belgie, Norska, Itálie a Německa /chyběli snad jen v minulosti úspěšní Španělé a závodníci Velké Británie/.
     V české výpravě nechyběl pravidelný účastník závodů Světového poháru Petr Mejzlík a tomu se závod vydařil. V konkurenci 9 soupeřů kategorie mužů 60-69 let našel přemožitele jen v domácím Gustavu Rennertsovi a v čase 1:54,03 h si na trati 0,75-20-4-5 km /plavání, kolo, kajak,běh/ doběhl pro 2.místo /celkově 22/. Získal tak stříbrnou medaili a titul vícemistra světa. V konkurenci 60 závodníků se celkovým vítězem stal časem 1:30,45 h Maďar Ferenc Csima, před Belgičanem Williamem Petersem a Polákem Krzysztofem Wolskim.