TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Mejzlík vítězem Světového poháru 2021

Po velmi krátké loňské kvadriatlonové sezóně, kdy proběhly kvůli covidovým omezením pouze 3 závody /2 v Maďarsku a jeden v Německu/ a Světový pohár byl vyhodnocen pouze neoficiálně, se v roce 2021 podařilo většinu plánovaných závodů uskutečnit. Bylo jich 7 - ve Velké Británii, Německu/2/, Maďarsku, České republice, Polsku a Španělsku. Podle nových pravidel se do závěrečného hodnocení započítávaly 3 nejlepší výsledky a následně za každý další závod se přičítaly bonusové body /+100b/. Bodovalo celkem 36 žen a 153 mužů z 10 zemí.

Oddíl triatlonu TJ Spartak Třebíč měl v seriálu Světového poháru 2021 své zastoupení. Tradičně se jej účastní Petr Mejzlík, který v kat.60-69 let ůletos zvítězil před Polákem Slawomirem Kaluzinskim a Berndem Schellerem z Německa.V celkovém pořadí jej zisk         2 702,4 b vynesl na 7. místo.

Celkové pořadí ovládl Ferenc Csima (HUN). Druhé místo obsadil Krzysztof Wolski (POL) a třetí Leoš Rousavy (CZE).

Vítězem Nations Trophy /soutěž národů/ se letos stalo Německo. Druhé místo obsadila Česká republika a třetí Španělsko.