TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Michaela Mitisková druhá v ČP ve Zlíně


     Po sérii závodů Českého poháru v aquatlonu otevřel domácí triatlonovou sezonou SUPERSPRINT Triatlon Zlín, který byl zahajovacím závodem Českého poháru v krátkém triatlonu. O první body se závodilo o víkendu 11. a 12. května. V sobotu závodníci absolvovali rozjížďky a semifinále. V neděli byly na programu finálové jízdy nejlepších a také závod štafet. Plavalo se ve venkovním bazénu Lázní Zlín (300 m), během 6km cyklistiky závodníci čtyřikrát vyjeli tvrdé stoupání po dlažebních kostkách a při běhu (1,6 km) kroužili většinu trati po tartanovém oválu Atletického stadionu mládeže.      

        Třebíčským triatletům se závod mimořádně vydařil. Na stupních vítězů se postupně ve věkových kategoriích vystřídali dorostenka Lucie Mitisková /1./, její sestra juniorka Michaela Mitisková /1./, v kategoriích mužů 40-49 let Ondřej Vrba /3./, 50-59 let Stanislav Mitiska /2./ a 60+ Petr Mejzlík /2./. Dařilo se však i ostatním závodníkům, přestože na první místa nedosáhli. Mladší žákyně Kateřina Mrákotová /6./, Sára Oborná /8./ a Barbora Mrákotová /9./. Následně dorostenky Vodová Nikola, Kuchařová Adéla, Bednářová Nela a Dvořáková Markéta se seřadili /7., 8., 9. a 11./. Juniorka Šárka Kratochvílová byla pátá. Mladší žák Šimon Bednář /16./, starší žáci Matyáš Večeřa /7./, Martin Kalda /12./ a Jan Auf /16./. Dorostenec Jan Voda /23./ a junior Václav Vostal devátý. V hodnocení týmů dosáhli závodníci třebíčského oddílu na 4.místo.

       V neděli ve finálovém závodě žen dosáhla na nejvýraznější úspěch Michaela Mitisková, která proběhla cílem na 2. místě hned za Michaelou Štěrbovou ze Zlína. Mužský závod pro sebe rozhodl Slovák Filip Lizák.

                                                                              PM

zpět
Kalendář akcí
Hledej