TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Michaela Mitisková mistryní ČR

Dalšího skvělého výsledku dosáhla triatlonistka TJ Spartaku Třebíč Michaela Mitisková. Po zisku titulu mistryně ČR v duatlonu v Žamberku 18. září na trati 5-20-3 km/běh-kolo-běh/, kde ač jako dorostenka nechala za sebou celou ženskou konkurenci ČR /na startu bylo 26 žen/ dosáhla i na titul dorostenecké mistryně ČR v aquatlonu.

Zde ještě její vyjádření k mistrovskému duatlonu v Žamberku: "Po prvním běhu jsme s Eliškou Říhovou doběhly do depa společně, na kole pak Eliška brzy odpadla, takže jsem jela sama a bylo to hodně těžké-vítr, kopce, zatáčky...Do druhého depa jsem dojela sama a na běhu už jsem měla náskok. Mám z vítězství velkou radost, v kategorii dospělých je to můj první titul." , řekla po závodě Michaela.

A nyní k aquatlonovému titulu Michaely Mitiskové. Ten se zrodil v Příbrami na trati 0,4-5 km/plavání-běh/. První část závodu se uskutečnila v Aquaparku, kde účastníci hlavního závodu nejprve absolvovali plaveckou část. Druhá část závodu-běžecká startovala v nedalekém areálu rybníka Hořejší obora, odkud se závodníci vydávali na trať Gundersenovou metodou. Michaela, startující v kategorii dorostenek, se dokázala ze třetího místa po plavání probojovat výborným během až k vítězství. A ne jen to. V konkurenci 15ti žen, kde nechyběly juniorské reprezentantky, její výkon 23:14 min znamenal 3. místo a zisk bronzové medaile absolutně za Veronikou Novotnou a Heidy Juránkovou /obě Plzeň/.

Ale v mistrovském závodě měl oddíl triatlonu z Třebíče i další zastoupení. V kategorii mužů 40-49 let obsadil Stanislav Mitiska 5. místo /27:03 min/. V kategorii nad 60 let byl Petr Mejzlík stříbrný /32:03 min/. A v kategorii žákyň na trati 0,2-2 km uzavírala první desítku Lucie Mitisková.

Novým mistrem ČR v aquatlonu mužů se stal Filip Václavík /19:35 min/. Aquatlon Příbram byl zároveň druhým dílem Českého poháru, který pokračuje v sobotu 16. října v Českých Budějovicích a končí 24.října ve Zlíně.                                                                     PM

Při Duatlonu Žamberk se mistry stali Soukup a Mitisková - Česká triatlonová asociace - Triatlon.cz