Michaela Mitisková vítězkou ČP ve Zlíně

Český pohár v aquatlonu odstartoval v neděli 5.března ve Zlíně. Do nové sezóny se odrazilo celkem 147 sportovců.
Plavecká část se uskutečnila v 25 m bazénu Městských lázní, kde od nejmladších po nejstarší kategorie závodníci plavali 100, 200 a 400 m. Podle zaplavaných časů se pak intervalově vydávali na běžeckou část na atletickém stadionu /postupně podle kategorií na 1,2,3 a 5 km/.
   Ve Zlíně novou triatlonovou sezónu zahájila početná výprava oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč. Prvním startujícím byl v kat.10-11 let na trati 0,1-1 km Šimon Bednář. Obsadil 5.místo. V kat.12-13 let na trati 0,2-2 km doběhla na 12.místě Sára Oborná. Na stejných objemech, ale v kat. 14-15 let skončil na 15.místě Matyáš Večeřa a stejně staré dívky Nela Bednářová, Nikola Vodová a Tereza Coufalová se seřadili od 6. do 8. místa. Dorostenci 16 - 17 let startovali na trati 0,4 - 3 km. Zde byl na 11.místě Daniel Oborný a na 18.místě Jan Voda. Mezi stejně starými dívkami doběhla na 8.místě Lucie Mitisková.
Na této trati však největšího úspěchu dosáhla juniorka Michaela Mitisková, která zvítězila. A za celým kláním udělal tečku závěrečný závod o objemech 0,4-5 km. V kat. 20-29 let doběhl Lukáš Coufal na 10.místě časem 29:06 min. V kat. 50-59 let obsadil 4.místo Stanislav Mitiska /26: 57 min./ a v kat nad 60 let obsadil 2.místo Petr Mejzlík časem 36:28 min. Zvítězili domácí Lucie Miklišová a obhájce celkového prvenství v ČP v aquatlonu z loňského roku Šimon Koblížek /19:45 min./ z Litvínova.
     Český pohár v aquatlonu 2023 pokračuje v březnu v Č.Budějovicích a v dubnu následují MČR v Příbrami a v Praze.