TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Milada Brabcová mistryní ČR v triatlonu

V sobotu 29.srpna hostila Brněnská přehrada mezinárodní Mistrovství ČR v triatlonu s názvem INTERTECH TRIATHLON SUPERPRESTIGE Brno. Opět vysoká účast startujících /207/. Mimo ČR také konkurence z Maďarska, Německa a Slovenska si to "rozdala" o tituly a medaile od dorostenických kategorií až po veteránské ve sprint triatlonu /0,75-20-5km/.
       V této konkurenci si vedla velmi úspěšně reprezentace triatlonového oddílu TJ Spartaku Třebíč. V kat.18-19let se mezi juniorkami Nikola Procházková umístila na 9.místě /1:12,53h/ a Lukáš Coufal mezi juniory na 13.místě /1:14,06h/. Mezi muži 40-49let se na 12.místě umístil Dušan Procházka /1:19,37h/. V této kategorii je třeba zmínit výkon Jaroslava Tuny z CK Kněžice, který časem 1:05,17h bral medaili za 3.místo.
V kat.mužů nad 60 let se probojoval k bronzové medaili Petr Mejzlík /1:26,32h/. A největšího úspěchu dosáhla Milada Brabcová, která v kat.žen 40-49 let získala titul mistryně ČR v čase 1:18,03h.
  A po několika letech má český triatlon nové mistry ve sprintu. Stali se jimi ještě junior Radim Grebík ze Zlína /55:25min/ a Tereza Zimovjanová /1:00,24h/. Mistrovský závod byl součástí ČP v triatlonu 2020 a tento pokračuje za 2 týdny v Karlových Varech. Bude "předskokanem" závodu Světového poháru, kde loňské prvenství obhajuje Vendula Frintová.