TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Milan Procházka a Petr Mejzlík vicemistry ČR

Mistrovství Slovenské republiky a Mistrovství České republiky v dlouhém triatlonu, FORD CZECHMANTOUR 2014, 5.kolo Českého poháru v dlouhém triatlonu

Královská disciplína triatlonu s objemy 3,8 - 180 - 42,2 km, tzv. IRONMAN, přilákala na start tohoto triatlonového svátku na Slovensku 226 jednotlivců a 33 štafet z 12 zemí celého světa /mj. USA, Itálie, Španělsko, Thajwan, Švýcarsko,.../ v čele s největším favoritem a legendou tohoto triatlonového odvětví Petrem Vabrouškem /vítězstvím svoji pozici potvrdil v čase 8:45,15 h/.
        Úvodní plavání se startem v 7 h proběhlo ve Váhu ve 3 okruzích, následných 180 km cyklistiky po rovině v 6ti okruzích a závěrečný maraton také v 6ti okruzích po 7 km. Počasí s teplotami přesahujícími 30 stupňů zamíchalo řádně startovním polem /73 závodníků z tohoto důvodu buď vzdalo nebo se nepostavilo na start/. Sítem byl hlavně závěrečný maraton, kde o kolapsy z horka nebyla převážně z důvodu "přepálení" tempa a následné dehydratace nouze. Nic z toho ale nezabránilo závod úspěšně dokončit závodníkům oddílu TT TJ Sp.Třebíč Milanovi Procházkovi, který je zařazen do kategorie 45-49 let a Petrovi Mejzlíkovi 55-59 let. Milan Procházka /mj. držitel nejlepšího okresního času v Ironmanovi 10:06 h z roku 2011 z Otrokovic/ doběhl v čase 10:42,45 h na skvělém 2. místě a stejné umístění mu patří v hodnocení MČR. Petr Mejzlík časem 13:07,30 h doběhl na 3. místě a v hodnocení MČR to znamenalo taktéž 2. místo.
       V závodu zvítězil jíž zmíněný Petr Vabroušek ze Zlína a Slovenka Kristína Neč Lapinová. Co bylo nostalgicky hezké, tito vítězové závodu převzali dresy mistrů Česko-Slovenska 2014.