Milan Procházka stříbrný na MČR ve Žďáru nad Sázavou

Pilská nádrž a malebné lesy Vysočiny se v sobotu 26. srpna 2017 staly dějištěm 15. ročníku Pilmana.

Na mimořádně obtížné trati se tentokrát závodníci utkali o tituly mistrů České republiky ve středním triatlonu, konkrétně na distancích 1,9 km plavání, 93 km cyklistiky a 21,1 km běhu. Pilman patří mezi nejstarší závody v Česku – letos se jel už po patnácté. Byl také předposledním závodem série Českého poháru v dlouhých triatlonech FORD CZECH TOUR 2017. Posledním osmým závodem je dlouhý duatlon v Příbrami 16.9.2017.
    O oblíbenosti závodu svědčí také rekordní účast 201 startujích z celé ČR. A ani letos v tomto početném a kvalitním poli nechyběli zástupci oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč. A dařilo se jim nad očekávání. Pro stříbrnou medaili a titul vícemistra ČR v kategorii 50-54let si doběhl Milan Procházka časem 5:20,24 h. Bronzovou medaili v kategorii 40-45let získal Jaroslav Tuna časem 5:13,57h. V čase 6:32,15h doběhl do cíle v kategorii 55-59let na 4. místě Petr Mejzlík a v kategorii 25-29let obsadil časem 5:34,56h 8. místo Martin Man. V týmové soutěži tyto výsledky znamenaly v konkurenci celé ČR výborné 6. místo. Vítězství z loňského roku obhájil syn slavného otce Lukáš Kočař časem 4:24,24h. RC