Mistrovství ČR v olympijském triatlonu

V sobotu 15. srpna hostila Příbram Mistrovství ČR dorostu a juniorů, Mistrovství ČR AGE group a Mistrovství ČR žactva a současně to byl třetí podnik Českého poháru Triatlon Czechtriseries 2020.
      Centrum závodu bylo v rekreačním zařízení v okolí Nového rybníku, kde se prezentovalo nevídaných 410 závodníků všech kategorií. Početnouúčast na tomto triatlonovém podniku zaznamenal oddíl triatlonu při TJ Spartaku Třebíč.
     Mezi žáky 10-11let na trati 0,1-4-1km se do první desítky dostali Martin Kalda /9./ těsně před Matyášem Večeřou. Mezi dívkami byla Zuzana Mezlíková dvanáctá. Trať 0,25-8-2km měli před sebou žáci 12-13let. Dokončili následovně-Daniel Oborný /16./,Jan Voda /29./, mezi dívkami Lucie Mitisková doběhla v první desítce /8./, následovaly Nela Bednářová /18./, Tereza Coufalová /23./ a Nikola Vodová /25./. A poslední žákovská kategorie 14-15let. V první pětce velice pěkně Jakub Auf a Michaela Mitisková /oba 5./ a dále Marek a Šárka Kratochvílovi /12.resp.17./.
   V dorosteneckých kategoriích na trati 0,75-20-5km mezi 16-17letými startovali Adam Trojan /16./ a Nikola Procházková /7./ a v kat.18-19let Ondřej Grulich /16./ a Lukáš Coufal /17./.
    Sobotní program uzavřel hlavní závod, Mistrovství ČR v olympijském triatlonu na trati 1,5-40-10km. Na rozdíl od předešlých kategorií byla v tomto závodě cyklistika bez háková. Všichni tři zástupci oddílu se v tomto mistrovském závodě dostali do první desítky svých kategorií. Mezi muži 50-59let obsadil v čase 2:49,44h Milan Procházka 9.místo, mezi ženami 40-49let obsadila 7.místo Vendula Kaldová /3:14,03h/ a mezi muži nad 60let se dostal Petr Mejzlík na stupně vítězů. Cílem proběhl v čase 2:59,08h na 2.místě.
Mistry ČR v absolutním pořadí se stali Jan Volár /1:58,19h/a Petra Kuříková /2:15,21h/. ČP pokračuje za 14 dní v Brně Mistrovstvím ČR na poloviční trati v okolí Brněnské přehrady.