Mistrovství ČR v zimním triatlonu ve Vimperku 2015

Technicky mimořádně náročná trať spolu s teplotami nad bodem mrazu udělaly ze zimního triatlonu s názvem WinTrial 2015 ve Vimperku ještě obtížnější závod, než se očekávalo. Ve Skiareálu Vodník se bojovalo na tratích 6 km běhu, 10 km na kole a závěrečná lyžařská část měřila 8 km. Zejména prostřední biková část však dala všem hodně zabrat. Někteří sportovci dokonce v určitých pasážích raději sesedli z kola a běželi. K vidění pochopitelně bylo i mnoho pádů.Národním šampionem se stal zkušený Pavel Jindra, mezi ženami zvítězila vicemistryně Evropy Šárka Grabmullerová.

V málo početném startovním poli měl své zástupce oddíl TT TJ Sp.Třebíč. Jiří Března v kat. 40-49 let obsadil 6. místo /celkově 18./, Klára Březnová mezi ženami skončila na 2. místě a byla vítězkou kat. do 40 let a mezi muži 50-59 let obsadil Petr Mejzlík 2. místo /18./.

Po dvou druhých místech v předešlých letech se družstvo složené z výše jmenovaných dočkalo poháru a medaile za vítězství v mistrovství ČR týmů. Nahrála tomu i skutečnost, že tým Č.Budějovic nedojel z důvodu odstoupení jednoho ze závodníků pro technickou závadu na kole v kompletním složení. Nic méně, skutečností je, že pro tento rok je mistrem ČR tým TJ Spartaku Třebíč.