Mitisková vícemistryní ČR

Aquatlonový pohár ČR pro rok 2022 je u konce. Po závodech ve Zlíně a v Příbrami vyvrcholil v neděli 24. dubna na pražském Chodově. V plaveckém bazénu Jedenáctka a v sousedním Parku u Chodovské tvrze bojovalo 306 závodníků různých věkových kategorií ne jen o pohárové body, ale i o mistrovské tituly. Početné výpravě třebíčských závodníků se podařilo dosáhnout na 2 mistrovské medaile. Ale i ostatní bojovali za co nejlepší umístění na různých závodních objemech v pořadí plavání, běh.

Ti nejmladší startovali na tratích 0,1-1km a mezi dětmi 10-11let obsadili 6. místo Nela Mitisková a 21. Šimon Bednář. Na trati 0,2-2km mezi 12-13tými byli shodně dvanáctí Matyáš Večeřa a Zuzana Mezlíková, mezi žáky 14-15let doběhli Jan Voda /12.místo/ a holky Nela Bednářová, Nikola Vodová a Adéla Kuchařová doběhli na 8., 10. a 17.místě.
A potom již následovaly tratě hlavního závodu o objemech 0,4-5,2km. Zde největšího úspěchu dosáhla Michaela Mitisková, která doběhla mezi dorostenkami na 2.místě /7 celkově mezi ženami/. Ve stejné kategorii obsadili shodně 10.místo sourozenci Šárka a Marek Kratochvílovi. A bronzovou medaili za 3.místo si odvezl Petr Mejzlík za kategorii nad 60 let.
    První cílem proběhl a mistrem ČR se stal Šimon Koblížek z Litvínova.