Mladý triatlonista Tomáš Kříž třetí v Jablonci

V sobotu 9. srpna se v Jablonci nad Nisou konal již osmý závod Českého poháru v olympijském triatlonu. Do krásného města na severu Čech se vrcholový silniční triatlon vrátil po pětileté pauze. O proti předchozím ročníkům byl největší změnou přesun centra závodu na druhou stranu hráze Jablonecké přehrady-největší městské vodní plochy ve Střední Evropě s průzračnou vodou.

V hlavním závodě se bojovalo na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Oddíl TT TJ Sp.Třebíč zde měl tříčlenné zastoupení. Největšího úspěchu v podobě 3. místa dosáhl Tomáš Kříž v kat. st. žáků 14-15 let na trati 0,4-12-3 km. Ve stejné kategorii v závodu dívek byla Tereza Ciprušová devátá. V hlavním závodu byl v kat. mužů nad 50 let Petr Mezlík pátý. Vítězi závodu se stali domácí Petra Kuříková a Tomáš Sommer z Prahy.