Na MČR se v Karlových Varech představilo celkem šest dorostenců Spartaku

Historicky největší naší účastí se pyšnilo MČR v Karlových Varech, kdy se na start závodu v areálu Rolava
v sobotu 10.9. postavilo hned šest dorostenců oddílu TJ Spartak Třebíč. Plaveckou část z našich zvládl nejlépe Matěj Března v čase 10:40, 6 vteřin po něm opouštěl vodu Jakub Auf a dalších 20 vteřin ztrácel Marek Kratochvíl. Kluci byli ve vyrovnané skupině závodníků, kteří se v té chvíli pohybovali na 6.-14. místě. Premiéru v mistrovském závodě dobře zvládl i Václav Vostal, který na své oddílové kolegy ztrácel jen necelé 2 minuty. Michaela Mitisková plavala za 11:19 a byla na místě šestém, pouhé 3 vteřiny za ní potom Šárka Kratochvílová. Smůlu si vybral Matěj, kterému nešel rozepnout neopren a o poté asi po první třetině cyklistiky po pádu ztratil kontakt se skupinou bojující o bronz. V cíli byl na 10. místě v čase 1:10:58. Marek Kratochvíl po vyrovnaném výkonu obsadil 13. místo časem 1:14:03. Výborným výkonem překvapil Vašek Vostal a nakonec z toho bylo 16. místo v čase 1:16:34. Jakub Auf doběhl na 20. místě v čase 1:18:28.
Michaela v závodě dorostenek ztratila na bronzovou pozici 2 minuty a skončila v čase 1:14:47 na pěkném 5. místě. Můžeme se těšit na její vystoupení na ME o týden později ve Francii. Šárka Kratochvílová potom obsadila konečné 12. místo v čase 1:23:45.
     Nás může těšit, že všichni naši dorostenci získali svým celkovým umístěním v Českém poháru oprávnění k zařazení do sportovního centra mládeže pro sezónu 2022/2023.